Investujte peníze chytře už v začátku podnikání

04.06.2018 | , eVisions
profit.cz


Každým rokem se v České republice zvyšuje počet žen, které se rozhodnou začít podnikat. Poradíme vám, kam v začátku investovat peníze a jak si usnadnit založení s. r. o., abyste se vyhnuly zbytečným chybám.

Podnikatelek stále přibývá

Žen, které se rozhodly věnovat podnikání, stále přibývá. Největší zlom nastal v této oblasti v roce 2011. Nejčastěji u nás podnikají ženy mezi 49–60 lety, ale najdou se i mladší dámy, které úspěšně zvládají skloubit podnikání a péči o děti.

Ženy se chtějí postavit na vlastní nohy především kvůli větší nezávislosti a možnosti naplánovat si pracovní dobu podle svého. Právě to je zásadní při kombinování práce a již zmiňované péče o děti. Jsou to ale často právě ženy, které může odradit počáteční martyrium s procesem zakládání s. r. o.

Chybně vyplněné dokumenty celý proces prodlouží

Bohužel je stále pravda, že Česká republika je velmi byrokraticky zatížená. Začínající podnikatelky i podnikatelé si musí vyřídit živnost, najít sídlo pro svou společnost a sehnat notáře. Během tohoto procesu ale kompletují stohy dokumentů a vyplňují nekonečné kolonky v žádostech. Založení společnosti s. r. o. tak trvá zhruba měsíc, doba se ale může ještě prodloužit. Stačí špatně podaná žádost a úřad vám ji vrátí na přepracování. Doba na vyřízení se kvůli tomu opět protáhne.

Služby, které ženám usnadní vstup na trh

Vynikající investicí je v začátku cesty za vlastním podnikem pomoc prostředníka. Například společnost Simply Office se zakládání „eseróček“ věnuje již od roku 2012. Specializuje se na prodej ready made s. r. o. a na zakládání společností s ručením omezeným na klíč.

Začínajícím podnikatelkám i podnikatelům pomohou ušetřit čas i finance. V případě služby založení společnosti na klíč jednoduše vyjádříte svou představu o budoucí firmě a o nic víc se nestaráte. Simply Office zajistí notáře, na úřadech vše vyjednají za vás, a nakonec podají žádost na zápis do obchodního rejstříku. Vy tak můžete začít podnikat s novou společností už během 10 dní.

Podnikání bez starostí

Ještě rychlejší a pohodlnější cestou je potom nákup ready made společnosti. Společně s firmou získáte certifikát o bezdlužnosti včetně plně splaceného základního kapitálu. Navíc vám odpadne náročné shánění sídla a souhlasu s jeho umístěním od majitele nemovitosti. Někteří podnikatelé a podnikatelky uvádějí jako sídlo firmy své bydliště, v tomto případě se ale rozhodně nejedná o nejšťastnější řešení. Kromě toho, že soukromá adresa nebudí příliš důvěry, uděláte ze svého domova zbytečně veřejnou a snadno dohledatelnou informaci.

Společně s ready made firmou získáte sídlo na prestižní adrese, na které můžete využít i některou ze zasedacích místností pro občasné schůzky. Investujte na začátku peníze do pomoci se založením firmy, vyplatí se vám to.

Články ze sekce: profit.czPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.