Vybíráme ideální telefon do kanceláře

09.10.2017 | Komerční sdělení, Office Depot
profit.cz


Při práci v kanceláři se už desítky let neobejdeme bez telefonu. Dnes už si můžeme vybírat takový, který nám bude nejvíc vyhovovat – cenou, funkcemi, ovládáním atd.

Mobilní telefony

Pro práci v kanceláři či ordinaci, zvlášť když se v ní střídají pracovníci, lze dobře využít firemní mobilní telefon. Pracovní mobily by měly mít velký displej, pohodlnou klávesnici pro psaní textů, rychlé datové přenosy pro stahování prezentací a tabulek a v neposlední řadě také aplikace, které s kancelářskými produkty umí pracovat. Při výběru dávejte přednost tzv. komunikátorům či chytrým mobilům s operačním systémem Symbian nebo Windows Mobile. Pokud hodláte používat telefon s firemními aplikacemi, zjistěte si nejdříve u zaměstnavatele kompatibilitu OS s podnikovými řešeními.

Bezdrátové telefony

Na rozdíl od mobilních telefonů jsou telefony bezdrátové omezeny vzdáleností, na kterou mohou fungovat. V něčem se podobají mobilním telefonům stále se vyvíjejí. Parametry, které vás budou zajímat, je dosah signálu, záznamník či interkom. Moderní bezdrátové telefony se dají použít také ke psaní SMS zpráv. Tato funkce je dnes již běžně dostupná.

Stolní telefony

Na pracovním stole využijete jednoduchý jednolinkový telefonní systém s praktickými funkcemi. Ukládá poslední odchozí hovor, abyste jej mohli vytočit znova během okamžiku. Pro přizpůsobení konkrétnímu uživateli pak nabízí volitelnou hlasitost sluchátka. Příchozí hovor lze navíc kromě zvukového vyzvánění ověřovat i vizuálně blikajícím indikátorem. Mimo klasického uložení můžete telefon rovněž instalovat na zeď.

VOIP telefony

Internetové telefonování (VoIp) je plnohodnotnou náhradou klasické pevné linky, hodí se i pro mobilní telefony. U klasické pevné linky se hlas přenáší "po drátech", zatímco u internetové telefonie putuje hlas po internetu. Jediné, co pro volání potřebujete, je telefon, který volání umožní.

Základní model pro IP telefonii najde své místo v malém podniku nebo domácnosti. Ušetříte nemalé částky za telefonního operátora, a voláte svým blízkým jen za cenu dat. Telefon založený na Linuxu je vybaven jedním SIP účtem, 3 XML programovatelnými funkčními klávesami a 2 linkami, abyste příchozí hovor nezmeškali ani v průběhu vyřizování jiné události. Obsluhu zjednodušuje displej, a tak zvládnete i konferenční hovory se 3 účastníky.

Články ze sekce: profit.czPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.